Forum osiedle jaz-bud Antoniukowska, Białystok Strona Główna osiedle jaz-bud Antoniukowska, Białystok
Forum mieszkańców bloków Jazbudu przy ul.Antoniukowskiej w Białymstoku

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Deweloperzy - cena i odbiór mieszkań

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum osiedle jaz-bud Antoniukowska, Białystok Strona Główna -> ogólna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tom18

PostWysłany: Sro Mar 14, 2012 17:24    Temat postu: Deweloperzy - cena i odbiór mieszkań Odpowiedz z cytatem

Witam, taka krótka refleksja na temat budowania mieszkań przez białostockich deweloperów.

Koszt wybudowania mieszkania w granicach 2700 zł/m2 < cena sprzedaży przez dewelopera 5400zł/m2 !!!! A każdy z podwykonawców zarabia 10% , wiec czemu deweloper tez nie może zarobić 10% tylko dyktuje ceny dające mu zysk 100%
A co do jakości budowania w Białymstoku t0 ... PORAŻKA !!!!!! W Warszawie odebrałem ponad 200 mieszkań z reguły w Dom Development, usterki oczywiście były jak wszędzie, ale na protokole odbioru z wypisanymi usterkami widniał termin usunięcia usterek 14 dni , Przy odbiorze mieszkania uczestniczy Kierownik budowy, Inspektor nadzoru inwestorskiego reprezentujący developera więc pełen profesjonalizm. Po dwóch tygodniach (zgodnie z wyznaczonym terminem) odbywa się kolejny odbiór z usuniętymi wszystkimi usterkami. Odbierając mieszkania w Białymstoku zdziwiłem się bardzo jak kierownik budowy uczestniczący przy odbiorze mieszkania powiedział lokatorowi że nie będzie podpisywał żadnego protokołu z wypisanymi usterkami (oczywiście nawet nie posiadał ze sobą protokołu odbioru mieszkania) Dodam jeszcze że w W warszawie odbiór mieszkania odbywa się po oddaniu całego osiedla do użytku więc odbierając mieszkanie wszędzie rośnie trawa, jest czysto i schludnie, natomiast to co u nas robią developerzy to ... skończą jedna klatkę (oczywiście w cudzysłowie) i już oddają mieszkania dla lokatorów, później przez kolejne pół roku dojście do klatki przez błoto i krzątający się wszędzie robotnicy.
Zatem nie rozumiem dlaczego w Białymstoku nikt nie chce się przeciwstawić deweloperom, aby przekazywali mieszkania po skończeniu osiedla oraz aby nauczyli się że termin 14 dni na usunięcie usterek jest rzeczą święta a klient jest godnie traktowany a nie jak zło koniecznie, o którym się myśli że kupi wszystko co mu się wciśnie.
Pozdrawiam i czekam na opinie w tej kwestii
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sro Mar 14, 2012 17:24    Temat postu:

Powrót do góry
pz

PostWysłany: Czw Maj 17, 2012 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem trochę oburzenia jeśli chodzi o termin odbioru. Ja w sumie to nawet wdzięczny jestem że mi deweloper pozwolił zacząć prace remontowe jeszcze zanim oficjalnie mogłem odebrać mieszkanie. Nie było trawki, kwiatków i innych takich. Za to mogłem się wprowadzić i nie płacić za wynajęte mieszkanie. Wydaje mi się, że odbiór mieszkań 'klatka po klatce' to nie do końca musi być wina czy niechlujstwo dewelopera. To po prostu mieszkańcy naciskają, żeby jak najszybciej móc się wprowadzić. Nie wiem jak inni, ja naciskałem.
Powrót do góry
Ratimor

PostWysłany: Wto Lip 27, 2021 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tapety przeszły długą drogę, odkąd zaczęły rządzić domami. Te z kwiecistymi wzorami i drewnianymi teksturami są teraz czymś więcej. Są już dostępne nawet tapety 3D na ściany, które sprawiają, że domy wyglądają niesamowicie elegancko. Śledź ten sklep https://kith2kin.pl/product-category/fototapeta/3d-tapety/ fototapety 3d
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Wto Lip 27, 2021 12:01    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum osiedle jaz-bud Antoniukowska, Białystok Strona Główna -> ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: